Ferman Akgül: Biz de arabesk dinleriz

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Geçtiğimiz aralık ayında 10 yıldır birlikte olduğu iki çocuğunun annesi Danimarkalı Bettina Kuperman ile nikah masasına oturan Ferman Akgül, “Evliliği tazeledik, balayına çıkacağız. Heyecan oldu, çocuklarla olmak ve onların o anı görmesi enteresan oldu. Bizim ortasında heyecanlıydı” dedi.

“OYUNCULUK HOŞ FAKAT ZOR”

Oyunculuğun müziğe nazaran sıkıntı bir iş olduğunu lisana getiren Akgül, “Oyunculuğu sevdim, hoşmuş lakin hayli güç. Oyuncuları daha düzgün anlıyorum. Müzik mesleğim olduğu için daha kolay” tabirlerini kullandı

Daha evvel 2010 yılında Eurovision’da ülkemizi maNga ile temsil eden müzikçi, “Sizce bir daha müsabakaya katılmalı mıyız?” sorusuna, “Hep diyorum ‘Eurovision’a katılmalıyız’ diye. Bizim orada olmamız hem ülke açısından hem müzik açısından önemli” karşılığını verdi.

“HER MÜZİKTE VAR”

Arabesk müziğinin ‘Bergen’ sineması daha sonrası bir daha gündeme gelmesi hakkında ise ünlü müzikçi, “Arabesk dinleriz olağan. Bizim müziğin ortasında de vardır her vakit. En son İbrahim Erkal’ın vefatında hayli üzülmüştüm. Onun kasetlerini hayli dinlerdim. Bu ortalar Küçük Emrah’la bir münasebetimiz var, bir şeyler yapacağız. Severim yani arabeski lakin yine yükselişe geçiyor mu bilmiyorum. Ne vakit inişe geçti ki onu da bilmiyorum. Rapin de rockın da ortasında daima var. İster istemez her müziğe girmiştir. Emrah abi üzere, Ferdi Baba, Orhan Baba üzere o sesler tekrar gelmez” dedi.