Demet Akbağ: izleyiciden özür diliyorum!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
‘Vizontele’nin Siti Ana’sı, ‘Bir Demet Tiyatro’nun Lütfiye Fıdıllıoğlu’su, ‘Hükümet Bayan’ın Xate’si, ‘Kış Uykusu’nun Necla’sı Demet Akbağ, Bloomberg HT’de çarşamba akşamları ekrana gelen ‘Fatih Altaylı ile Teğe Bir’ programına konuk oldu.

62 yaşındaki sanatçı, geçtiğimiz hafta birbirinden ünlü isimlerin iştirakiyle galası gerçekleşen ‘Aydınlıkevler’ oyunu hakkında, “Yılmaz’ın epey uzun vakit evvel yazdığı bir oyundu. Onun bilgisayarında başlayıp, başlayıp orta verdiği oyunlar vardır. Bu da o oyunlardan bir tanesiydi. ‘Bu oyunu oynayalım’ dedik lakin ortaya koronavirüs pandemisi girdi. İnce eleyip sık dokuduk. Çok tatlı gençlerle çalışıyoruz” sözlerini kullandı.

“GERİ DÖNÜŞ HARİKA OLDU”
Tiyatronun yükselişte olduğunu lisana getiren Akbağ, “Oyunlar kapalı gişe. Çok uygun genç oyuncular geliyor. Kadıköy yakası eski Pera üzere tiyatro cenneti. Artık eskisi üzere değil, tiyatrolar seyircinin ayağına geliyor. Bir gün Caddebostan Kültür Merkezi’nde, bir gün Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde oyun oynuyor, İstanbul ortasında turneler oluyor. Bütün şov sanatları son iki yılda kan kaybetti lakin seyirci açısından geri dönüş harika oldu” formunda konuştu.

“YILMAZ DA, BEN DE TEMBELLİK ETTİK”
Başarılı oyuncu, tiyatroya 15 yıl orta vermesinin sebebini, “12 sene aralıksız turne yaptık, fazlaca yorulduk. Bir anda hayatımıza sinema girince, Yılmaz da yazmayı durdurunca… Bu defa ben oyun beğenmez oldum. ‘Yabancı bir oyun oynamak istemiyorum’ dedim. Ben de anlamadım bu kadar uzun vakit geçtiğini. Gerçekten buradan seyircimden özür diliyorum. İtiraf ediyorum; Yılmaz ismini da özür dileyeyim. İkimiz de tembellik ettik. Tiyatroyu fazlaca ihmal ettik. Bu oyunla kendimizi affettireceğimize inanıyoruz” kelamlarıyla deklare etti.

“EN BÜYÜK HEYECANI ‘VİZONTELE’DE YAŞADIM”
Usta sanatçı, “En sevdiğin sinemanın hangisi?” sorusuna, “Hiç ayıramıyorum ancak en büyük heyecanımı ‘Vizontele’de yaşadım” yanıtını verdi.

“TV DİZİSİ YAPMAM”
Gelecek projelerinden bahseden başarılı Akbağ, “Bazı projeler geliyor fakat uzun metrajlı televizyon dizisi yapmam diye düşünüyorum zira epey güç. İştahlandıran bir rol gelirse bilemem, büyük konuşmamak lazım” dedi.