Defne Samyeli aşk tezlerine isyan etti: Ben sobelenmedim!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Kendisinden dokuz yaş küçük iş insanı Onur Arıkan ile aşk yaşadığı tez edilmişti. Önceki gün bir erkek arkadaşıyla Bebek’te görüntülenen Samyeli, “Yanımdaki arkadaşımdı. Onu da tahminen aşk diye yazarsınız” kelamlarıyla isyan etti.

Ünlü müzikçi, “Arkadaşlarım benimle yemek yiyebilirler, beni izlemeye gelebilirler. Yakalanmak falan kardeşimle çıktığım bir yerde, otomobilde yanımda ailem varken ‘sobelendi’ demek pek olmuyor. Benim ailem varken yüzleri blurlanıyor ve güya baş başaymışım üzere servis ediliyor. Sansasyonel olabilir fakat hoş değil” diyerek, çıkan haberlere sitem etti.

“HOŞ OLMUYOR”
Muhabirlerin “Konu hakkında size soru soruldu; yanıtlamadınız, ‘hayır’ deseydiniz bu haberler çıkmazdı” karşılığını beğenmeyen Samyeli, “Özel ömrümün mahremiyetine ben hürmet duyduğum için paylaşmak istemedim. Lütfen siz de hürmet duyun. Hususa dahil ettiğiniz üçüncü şahıslarla ilgili ‘evet’ ya da ‘hayır’ diye konuşmamamın tek sebebi de bu. Arkadaşlarımın kendi seçmedikleri ve tercih etmedikleri haberlerin modülleri olmalarına benim de itiraz ediyor olmam. Ben bir yere gidebilirim, yemek yiyebilirim, sosyalleşebilirim, benim sahnemi izlemeye herkes gelebilir. Bu üzere sansasyonel haberler yapıldığı vakit beğenilen olmuyor. Benim sevdiğim işler değil bunlar” sözlerini kullandı.

“BÖYLE ANILMAK İSTEMİYORUM”
Defne Samyeli, “Bizler insanız olağan olarak görüştüğümüz bayan yahut erkek biroldukça kişi olacak. Arkadaşlık boyutu olabilir, diğer türlü boyutlar olabilir. Bunlar içerisinde yakalandı, sobelendi. Yeni aşk iyi olsun üzere tıklanmaya yönelik haberler yapıldığı vakit hayli cazip olmuyor. Ben bu biçimde anılmak istemiyorum” tabirlerini kullandı.

Defne Samyeli, muhabirlerin “Siz de habercilik yaptınız bu stil başlıklı haberler yapmadınız mı?” sorusuna, “Ben de haberci oldum evet lakin olayın sansasyonel kısmını bulmak ve başlık atmak bizim de yaptığımız bir şeydi. Şayet izlenmek istiyorsanız her insanın kendine nazaran metodu var. Benim özel ömrümle ilgili evet ya da hayır diyeceğim konularda ortada anılacak bir öge olmamak ismine yanıt vermemeyi tercih ediyorum. Sobelendi, yakalandı haber başlıklarına ben de gülüyorum” karşılığını verdi.

“SOBELENMEDİM”
Muhabirlere birinci etapta sert çıkan müzikçi, “Özel ömrümle ilgili mevzu olmayı dilek etmiyorum. Siz işinizi yapıyorsunuz. Sormak zorunda olduğunuz vakit hoş fakat gördüğünüz bir şeyi farklı yansıtmak hoş bir şey değil. Zira sobelenmedim” dedi.