Cinsel hücuma uğradığını açıklamıştı! ‘Başıma gelenleri kabul etmeyi reddettim’

Bilgin

Global Mod
Global Mod
hemen çabucak küçük bir çocukken oyunculuğa başlayan ve ‘Pretty Baby’ isimli sinemayla bir anda dikkat çeken ABD’li Brooke Shields, geçtiğimiz sene 1980’de tanıtım yüzü olduğu bir kot markasının reklam sinemasının yankıları üzerine konuşmuştu.

Dax Shepard’ın ‘Armchair Expert’ isimli programına konuk olan Shields, bu reklam sineması yüzünden medyanın da, halkın da kendisini ‘bir cinsel objeye’ dönüştürdüğünü tez etmişti.

BİRÇOK ÜLKEDE YASAKLANDI

Brooke Shields, kelam konusu reklam sinemasında ortalarında; “Benimle kot pantolonum içinde ne olduğunu bilmek ister misiniz? hiç bir şey…” cümlesinin de bulunduğu kimi metinler seslendirmişti. Bu reklam sineması, gösterime girdikten daha sonra büyük tartışma yaratmış ve biroldukça ülkede yasaklanmıştı.

“FARKLI MANALARA GELECEĞİNİ HİÇ DÜŞÜNMEMİŞTİM”

ondan sonrasında verdiği bir röportajda reklamın aslında başarılı olduğunu da savunan Shields, tartışılan bu cümleyi söylerken bir arka niyet barındırmadığını kelamlarına eklemişti. Oyuncu, “O cümleyi, güya ‘Kız kardeşim ile ortamıza kimse giremez” cümlesi üzere söylemiştim. Bunun farklı manalara gelebileceğini hiç düşünmemiştim” tabirlerini kullanmıştı.

“TEK BAŞIMA GÜÇLENMEM GEREKİYORDU”

Hollywood yıldızı Brooke Shields, geçtiğimiz haftalarda ise çocukken rol aldığı sinemanın ismini verdiği belgeseli ‘Pretty Baby’de yıllar evvel cinsel taarruza uğradığını açıklamıştı.

1987 yılında Princeton’da gerçekleşen olayın akabinde kurban rolünden çıktığını belirten oyuncu, “Aklımdan ve vücudumdan her şeyi silmek ve yalnızca gittiğim yolda devam etmek istedim. Tek başıma güçlenmem gerekiyordu” tabirlerini kullanmıştı.

SALDIRININ AYRINTILARINI ANLATTI

Belgeselinde yaşadıklarını ayrıntılandıran ünlü isim, mümkün sinema projelerini görüşmek üzere ismini vermediği bir adamla otelde görüştüğünü anlattı. Sheilds, çabucak sonrasında ikilinin ayrıldıklarını; lakin ‘arkadaşının’ çıplak bir biçimde odasına geri döndüğünü ve ansızın kendisine saldırdığını söylemiş oldu.

“Tam üzerimdeydi. Tıpkı güreşmek gibiydi” diyen aktris, ‘donup kaldığını’ ve öldürülme dehşetiyle karşılık vermediğini de aktararak; “Tanrı biliyor ya, bedenimden nasıl kopacağımı biliyordum. Bunun pratiğini yapmıştım” tabirlerini kullandı.

YOL BOYUNCA AĞLAMIŞ

DailyMail’de yer alan habere göre; ünlü isim, hücumdan daha sonra otelden ayrıldığını, bir taksiye bindiğini ve öbür bir arkadaşının dairesine kadar ‘yol boyunca ağladığını’ paylaştı.

Shields senelerca başına gelenleri kabullenmeyi reddettiğini söyleyerek; “Akşam yemeğinde alkol aldım. Onunla odaya çıktım. Yalnızca epeyce güveniyordum…” açıklamasını yaptı.