Ceylan’dan Gülşen’e dayanak: Sazanlar çabucak ortaya atladı!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Ceylan, dün akşam Ataköy’deki bir yerde dinleyicileriyle buluştu. Sahne öncesi basın mensuplarıyla bir ortaya gelen ünlü türkücü, “Sürekli konser ve düğünlerde sahne alıyorum. Artık gazinolarda da sahne almaya başladım. Gazino dönemime döndüm” dedi.

Yeni bir müzik hazırlığı ortasında olduğunu söyleyen sanatçı, “Bayrama hayli savlı geliyorum. Bu sefer Ankara havası geliyor. Gümbür gümbür bir müzik olacak” sözlerini kullandı.

Ayrıyeten parmağındaki yüzüğün kimden olduğu sorulması üzerine 47 yaşındaki Ceylan, “Yüzük benden… 14 Şubat Sevgililer Günü’nde kendimi memnun etmek için aldım” cevabını verdi.

“GÜLŞEN’E LAF SÖYLEMEK KİMSENİN HADDİNE DEĞİL”
Ceylan, çabucak sonrasında Bergen’in ‘Sen Affetsen Ben Affetmem’ isimli müziğini bir daha seslendiren Gülşen’e toplumsal medyadan gelen tenkitlerin hatırlatılmasının akabinde şu tabirleri kullandı:

Bu konuyu bence hayli uzattılar. Kimileri kendisine reklam gereci yaptı. Merhum Bergen abla ile ben de sahne paylaştım. esasen kimse Bergen olamaz. Gülşen’e gelince, Gülşen’in yorumculuğuna laf söylemek kimsenin haddi değil. Gülşen çok öbür bir yerde. Gülşen bir arabesk okur, kimseye söyleyecek kelam bırakmaz. Hükümdarlar üzere popunu da okur, arabeskini de okur.

“SAZANLAR ÇABUCAK ORTAYA ATLADI”
Açıklamalarıyla meslektaşına takviye veren 47 yaşındaki müzikçi, çabucak sonrasında “Gülşen’in illa o şarkıyı arabesk şekilde okuması gerekmiyor. o şarkıyı ben de okudum. Bu Bergen’den daha yeterli okuyacağımız manasına gelmiyor. Lakin birtakım sazanlar çabucak ortaya atladı. Yapılan yorumlar haddini aştı. Gülşen kendi stilinde kendi yorumunda fazlaca hoş okumuş. Bu bir proje albümü. O yüzden kimse boş yorum yapmasın” dedi.

“SAKİNCE BENİ BEKLE”
Bergen için özel olarak hazırlanan hürmet albümünde yer alan sanatçı Gülşen’in seslendirdiği şarkıyı beğenenler kadar olumsuz yorum yapanlar da olmuştu. Birebir şarkıyı seslendiren Mehtap Yılmaz da Instagram’dan “Gülşen olmamış canım benim. Çok berbat. Otur sıfır… Artık sakince beni bekle” iletisini yayınlamıştı.

Ardından ‘2. Sayfa’ programına konuk olan müzikçi, klibi yayınlamayacağını kendisine süreksiz bir yasak geldiğini gözyaşlarıyla anlatmıştı. Mehtap Yılmaz, “Müzik mesleğimle ilgili planlarım vardı. Düetlerim de var. Bunların hepsini allak bullak ettiler. Demek ki hayli korkmuşlar. Ben yalnız değilim, gerimde sevenlerim var. Allah her şeyi görüyor. Kimsenin hakkı kimsede kalmaz. Canlı sahnemde söyleyebilirim lakin klibi çıkartamam” demişti.

“FENA DEĞİL”
Öte yandan Ebru Yaşar, geçtiğimiz hafta katıldığı lansmanda Bergen’in ‘Sen Affetsen Ben Affetmem’ modülünü yorumlayan popçu Gülşen ile ilgili soruya şu karşılığı verdi:

“Güzel, üzücü değil, kendince yorumlamış. Ben özel bir şey söyleyemem. O şarkıyı okuyalı on sene oldu. Beni şarkıyı keşfettim, albümde söylemiş oldum. Bu şarkıyı üretimciler yeni keşfetti. Ben orada kıyas kabul etmiyorum. Müzikler konusunda her vakit öncü olduğumu söylüyorum.