Canan Ergüder: Kenan ile vefattan döndük!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Geçtiğimiz yıl nisan ayında göğüs kanserine yakalandığını açıklayan Canan Ergüder, kemoterapinin akabinde sıhhatine kavuşmuştu. Kemoterapi yüzünden saçlarını kaybeden ünlü oyuncu, geçtiğimiz aylarda o anlarda yaşadığı travmatik tecrübe hakkında konuşmuştu.

‘NEFES ALAMIYOR ÜZERE HİSSETTİM’

“Saçlarımı kaybedene kadar kendimi bu kadar saçlarım üzerinden tanımladığımı bilmiyordum” diyen Canan Ergüder, “İlk peruk tecrübemde, başa yapıştırılan modellerden aldım. Başıma yaklaştıkları an nefes alamıyor üzere hissettim. Neredeyse bir panik atak yaşadım. Kel halimi hiç görmedim esasen” sözlerini kullanmıştı.

Ergüder, YouTube’da yayınlanan ‘İbrahim Selim İle Bu Gece’ isimli programa konuk oldu. Samimi açıklamalarda bulunan ünlü oyuncu, hakkında bilinmeyenlerini de anlattı.

‘MANEVRA YAPMASA MAKÛS DURUM OLABİLİRDİ’

Canan Ergüder, geçtiğimiz yıllarde eşi Kenan Ece ile bir arada Bozcaada’ya giderken geçirdikleri kazayı anlattı. Yolda yağmura yakalandıklarını ve vefattan döndüklerini tabir eden ünlü oyuncu, “Biz arabanın ortasında saplanıp, kaldık. Otomobilin içi su dolmaya başladı. Kenan hareket yapmasa durum makûs olabilirdi. Telefonla jandarmaya ulaşmaya çalıştık, çekmedi. Kenan’ın annesini aradık, o da jandarmayı arayıp, haber verdi. Bizi onlar çıkardı” dedi.

İşte Canan Ergüder’in açıklamalarından öne çıkan başka kısımlar;

SEN aslına bakarsan ÇOK GÜÇLÜSÜN’ KELAMINI DUYMAKTAN YORULDUM’

“İyiyim, altıncı tetkiklerim yapıldı. Her şey yolunda.”

“Hastalık devrinde, ‘Sen aslına bakarsanız epeyce kuvvetlisün’ kelamını duymaktan yoruldum. ‘kuvvetli olmak istemiyorum’ dediğim anlar oldu. Ancak çocuğum olduğu için çabucak yeniden ayağa kalktım. Depresyonda epey kalamadım. Bu hayat o denli geçmez zira…”

‘KENAN İLE BİRBİRİMİZİ ANLIYORUZ’

“Oğlum büyüdükçe babasıyla vakit geçirmeye başladı. ‘Evde yalnız kalınca bir sürü şey yapabilirim’ diye düşünüyorum lakin günün sonunda hiç bir şey yapmıyorum.”

“Kenan’ın baba olduktan daha sonra değişen huyları oldu. Daha sabırlı, ayakları yere daha sağlam basıyor.”

“İki oyuncunun evli olması bence uygun bir şey… Birbirimizi anlıyoruz.”

‘BALERİN OLAMAYINCA OYUNCULUĞA GEÇTİM’

“Ben uzun yıllar bale yaptım, balerin olmayacağımı anlayınca da oyunculuğa geçtim. Bu sonucu aldığım vakit 14 yaşımdaydım.”