Camdaki Kız’da davetsiz misafir! Dondu kaldı…

Bilgin

Global Mod
Global Mod
SELİN CEYLAN / MİLLİYET – Nefes kesen kısım 63. Kısmın sonunda alevlenen Nalan ve Hayri aşkı Nalan konuta döndükten daha sonra büyük bir pişmanlığa dönüştü. Hayri’nin umutları bir daha yeşerdi, Sedat’ın kuşkularının üzerine kuşku eklendi. Billur’u hastaneye götürdüğü palavrasını söyleyen Nalan Sedat’ın ağzından her Hayri lafını duyduğunda daha da hayli gerildi.

BİTMEYEN HESAPLAŞMA

Selen geçen gece kolejden arkadaşlarıyla buluştuğunu anlatırken Emir’in orada olduğunu anlatmak istese de başaramadı. Mevzuyu Sedat’a getirdi. Sedat o sırada Nalan’ın duştan çıkmasını beklemişti. Onu hayli özlediğini söyleyip onu öpmeye başladığında Nalan’ın midesi bulandı ve istifra etmeye başladı. Bu durum karşısında Sedat epey sonlandı ve ‘Benimle olmak bu kadar mı mide bulandırıcı? Açıklama bekliyorum senden!’ dedi.

Nalan yalnızca ‘Çıkar mısın lütfen?’ deyip banyodan Sedat’ı kovdu. Nalan Hayri’yle yaşadıklarından daha sonra annesini aradığı kabuslar görmeye başladı ancak asla ona ulaşamıyordu. Sabah birinci işi annesinin mezarına gitmek oldu, onunla orada konuşabileceğini biliyordu. O sırada gerçek annesi Sema’nın mezarının başında onunla da dertleşti. Ve annesine şu cümleleri kurdu:

‘Ben hayli berbat bir şey yaptım, yaptığımı bilsen yüzüme tükürdün biliyorum fakat keşke burada olsaydın. Sen burada olsaydın ben ne yapmam gerektiğini bilirdim, artık bilmiyorum.

Nalan annesiyle konuşurken birden Hayri çıkıp geldi. Nalan nasıl burada olduğunu bildin diye sordu. Hayri ‘Çünkü seni tanıyorum. Dün gece öylece kaçarak çıktıktan daha sonra geleceğin birinci yer burası olacaktı.’ Sedat Nalan’ı bakılırsameyince çılgına döndü. Gülcihan millete kızacağına karısının yanında olmasını söylemiş oldu. Sedat dün gece cümbüş yerinde olanları Gülcihan’a anlattı. Emir’le olduğunu ve içip, eğlendiğini söylemiş oldu. Gülcihan şoke oldu. duyunca Emir’e buluşmak için Selen’in telefonundan bildiri gönderdi ve buluşma teklif etti. Buyruk balıklama atladı alışılmış ki bu teklife.

ONUNLA FARKLIYDI GÜZELDİ

Hayri Nalan’a kendini berbat hissettiğini ve bunu anladığını anlattı. Birbirlerini sevdiklerini ve memnun olmayı hak ettiklerini söylemiş oldu. Ben yanındayken kimseden korkma dedi. Bizim bir arada olup inandıktan daha sonra göğü geremeyeceğimiz hiç bir zorluk yok dedi. Nalan Sedat’ın ısrarla aramalarından daha sonra ‘Benim gitmem gerek epey rica ediyorum peşimden gelme.’ dedi. Sedat’la konuştuktan daha sonra şirkete geçti. Billur’la karşılaştı ve Billur’un meraklı ısrarlarına karşı Nalan konuşmak istemedi. Billur ağzından laf almasa da hareketlerinden anladı bir şeyler yaşandığını. Nasıl hissettiğini sordu Billur. Her şeyin bir anda olduğunu ve nasıl olduğunu anlamadığını söylemiş oldu. Keyifli olduğunu söylemiş oldu. Billur’un gülümsemelerinin akabinde Nalan yaşadığı pişmanlık yüzünden her şeyi unutacağımızı bu bahsin burada kapanacağını söylemiş oldu.

Emir Selen’i beklerken, Gülcihan’ı görür görmez şoke oldu. Gülcihan Emir’den hesap sormaya çalışırken Emir’in umarsız tutumuyla karşılaştı. Kartlarını açık oynağını söyleyen Emir’i açık açık tehdit etti. Evli kızının peşini bırakmasını memnun evliliğini bozarsa onun ziyanına olacağını söylemiş oldu. İstanbul’a döndüğünden beri Selen’le birlikte olduğunu ve birbirlerini unutamadıkları söylemiş oldu. Gülcihan duydukları karşısında ayakta kalmakta zorlandı.

BİTMEYEN HAYRİ TARTIŞMASI

Şirkete gelen Nalan bir daha Hayri yüzünden bir daha tartıştılar. Nalan’ın Hayri’yi duyar duymaz niye kızardığını sordu. Düzgünce sonlanan Nalan Billur’u alıp şirketten çıktı. Muzo Hayri’yle konuşmaya gitti. Gülcihan duyduklarını sindiremeden sıkıntı bela konağın kapısına geldi. Geldiği üzere kapıya yığıldı. O sırada telefonda olan Cavit çabucak konağa gitti. Muzo ‘Nalan’a ne yaptın Hayri?’ diye sordu. Dün gece olanları anlamak istedi. Nalan’a istemediği hiç bir şeyi yapmadığını söylese de Hayri Muzo buna inanmadı. ‘Nalan’ın gözünden tek bir yaş gelirse karşında beni bulursun.’ dedi. Ortalarındaki imkansız şeyin bittiğini ve artık bu biçimde bir şey olmadığını söylemiş oldu Hayri. Muzo gerçek olan bu diyerek çıktı gitti. Hayri Muzo’nun gerisinden ‘Ulan kızı bir bıraksanız bana geri dönecek de bırakmıyorsunuz!’ diye isyan etti.

NALAN SİZE PALAVRA SÖYLÜYOR

Billur ve Nalan’ın konuşmasına kulak kabartan Sedat’ın asistanı Nalan’la Billur’un kebapçıya gideceklerini Sedat’a söylemiş oldu. Billur’la Nalan yere geçtiklerinde Hayri Billur’u aradı ve buluşmak istediklerini söylemiş oldu. Billur fırsattan istifade çabucak Hayri’yi davet etti. Üzerine Sedat üzerinden Hayri’yle görüşmek için cesaretlendirdi. İçini döktü. ‘Sevdiğin adamla otur, nefes al, keyifli ol.’ dedi. Sedat şirketten çıkıp kebapçıya hakikat yol aldı. O sırada Hayri oldukçatan Nalan’ın yanında yerini aldı.

Nalan’ın babasının gönderdiği gizemli kutuyu Rafet fark edince çabucak açmak istedi. Tako paketi açtığında kutunun ortasında Nalan’a gönderilmiş bir sürü mektup olduğunu gördüler. Gülcihan bugün duyduklarını Selen’e anlattı. Gülcihan isyan ortasında hesap sorarken Selen isyan ederek bu biçimde bir şey olmadığını söylemiş oldu. Selen tam ağlayarak kapıyı açtığında Levent kapıdaydı. Nalan’ın keyfi yerindeydi. Levent Selen’in yanına geldiğinde bana anlatmak istediğin bir şey olup olmadığını sordu. Gönderilen mektupları Rafet açarken Hafize aşağıya indi.

O sırada Sedat yere varmıştı. Nalan’ı nazarann Sedat şoke oldu. Hayri o sırada mutfağa gitmişti. Sedat palavrasını yakaladığı Nalan’a sonla bakıyordu. Billur ne yapacağını şaşırdı. Mutfaktan çıktığında Sedat’ı masada bakılırsan Hayri kalakaldı.