Buluştuğu bayanı diğer erkekle görür görmez polise ihbar etti… Hakim kumpası

bencede

New member
Konya’nın Çumra Asliye Ceza Hâkimi İsmail E, yeni tanıştığı bayanla buluştuğu restorana bayanın öbür bir erkek arkadaşı gelince, restoranı terk edip bayanın uyuşturucu sattığı ihbarında bulundu.

İhbar üzerine Selçuklu’daki bir otelin restoranında arkadaşıyla birlikte üstü aranan S.K., ihbarı hâkimin yaptığından şüphelenerek şikayetçi oldu. S.K. hâkimin buluşmadan evvel kendisine “Beni ekersen kolluk gönderirim” söylemiş olduğini belirterek buluşmada hâkimin kendisine baktığı dava evraklarının içeriklerini, kendisinin ‘esrar, hint keneviri’ kullandığını, aslında bunun hata olmaması gerektiğini, devletin makul ölçülere müsaade vermesi gerektiğini anlattığını ileri sürdü.

vakadan birkaç gün daha sonra S.K.’ya “Geceniz nasıl geçti” diye bildiri attığı öğrenilen İsmail E.’nin 112’ye yaptığı ihbar da “Bu kafedeki şahısların fotoğraflarını istiyorum, vazifeli arkadaşlar bunun fotoğraflarını bana göndersinler” dediği ortaya çıktı. Konya Cumhuriyet Başsavcılığının durumu bildirdiği Yargıçlar ve Savcılar Şurası 1. Dairesi, hakim İsmail E. hakkında soruşturma müsaadesi verdi.