Bergüzar Korel, Leyla’yı paylaştı: Kel kızımla delirmeceler

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Uzun müddettir ekranlardan uzak olan Bergüzar Korel, 2009 yılında kendisi üzere oyuncu olan Halit Ergenç ile nikah masasına oturmuştu. Korel, 2010’da oğlu Ali’yi dünyaya getirerek, birinci defa annelik hissini tatmıştı.

2020 yılında ikinci oğlu Han’ı, 2021 yılının kasım ayında ise kızı Leyla’yı kucağına alan Bergüzar Korel, paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi.

39 yaşındaki hoş oyuncu, minik kızı Leyla ile görüntüsünü takipçilerinin beğenisine sundu. Korel, paylaşımına “Kel kızımla delirmeceler” notunu düştü. Anne- kızın içindeki diyalog, toplumsal medyaya damga vurdu.

“DÜNYAYA GELİŞ KISSASI NEV-İ ŞAHSINA MÜNHASIR OLDU”
Doğum öncesi sıkıntı anlar yaşayan Bergüzar Korel, kızıyla yaptığı birinci paylaşımda yaşadıklarını anlatmıştı. “Dünyaya geliş kıssası birinci günden son ana kadar nev-i şahsına münhasır oldu Leyla’nın…” diyen Korel, “Evden çıkarken gümbür gümbür gelen sancılara karşın “Sabah 10:00’da lakin doğururum ben bu kızı” dedim hastanenin kapısından içeri girerken. Tabibim 40. haftanın sonlarına hakikat “Bu kızın gelmemesinin var bir niçini kordonu kısa olabilir” demişti.

Oyuncu, kelamlarına; “Saatler geçmesine ve bedenim bebeğin gelmesi için tüm hazırlıklarını tamamlamasına karşın kızımız hala gelmiyordu. Hastanede geçirilen sancılı 11 saatten daha sonra tam da dediğim üzere sabah 10:00’da motamot hocanın söylemiş olduği biçimde kucağıma bile almama pürüz olan ve boynuna yerleşen kısacık kordonuyla dünyaya geldi Leyla…” diye devam etmişti.

“BEN ÇOK ŞANSLIYIM”
Bergüzar Korel, “Saatlerce her şey hazır bulunmasına karşın dünyaya gelememesinin niçini bir de kısa kordonun yanı sıra oksiput posterior gelişmiş meğerse. Yani göğe bakarak geldi hoş kızımız. Bunları niye mi anlatıyorum?. Her doğum başkasından farklı her bebek farklı. Bu süreçte hiç bir sabit fikir olmasın başınızda. Doktorunuzu seçerken de tecrübeli, deneyimli, şefkatli, mahremiyete kıymet veren ve olağan ki en başta bebek ve sizin sıhhatinizi her şeyden üstün tutan biri olduğuna emin olun. Ben epey şanslıydım kusursuz iki insan ve tabip ile birliktedim bu süreçte. Canım hocalarım insanlıkları, mahremiyete verdikleri değer, deneyimleri ile iki evladımda da yoldaş oldular bana. Sağ olun var olun” tabirlerini kullanmıştı.