Zelzele bölgesinden yükselen yardım çığlıkları… Vatandaşın Nurettin Canikli’ye reaksiyonu

bencede

New member
Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17’de meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki sarsıntı, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Malatya, Adıyaman, Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da da şiddetli biçimde hissedildi. Birinci zelzelenin tesiri çabucak hemen atlatılamamışken Türkiye ikinci bir zelzele ile sarsıldı.

İkinci sarsıntı 7.6 büyüklüğünde saat 13.24’te Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde gerçekleşti.

AFAD Lideri Yunus Sezer 3 bin 381 vatandaşın, meydana gelen sarsıntılardan dolayı hayatını yitirdiğini deklare etti.

YARDIM ÇIĞLIKLARI

Pazartesi sabaha karşı 4 sularında Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve etraf vilayetlerde de can ve mal kayıplarına niye olan zelzeleye yönelik arama kurtarma çalışmaları ikinci günde de devam ediyor. Arama kurtarma çalışmaları devam ederken yüzlerce vatandaş yardım gelmesi için toplumsal medyada davet yapmaya devam ediyor.

NURETTİN CANİKLİ’YE TEPKİ

Depremden etkilenen bir vatandaşın feryadı eşi tarafınca paylaşıldı. Sarsıntıda babasına ulaşamadığını söyleyen vatandaşın yanından duran AKP Genel Lider Yardımcısı Nurettin Canikli’nin davranışları dikkat çekti. “UMKE gelsin AFAD gelsin vinçler gelsin… Biz nasıl devletiz ya olamaz bu biçimde bir şey biz büyük bir devletiz” diyen vatandaş Canikli’nin yanında feryat etti.

İşte o reaksiyon:

İŞTE YARDIM BEKLEYEN VATANDAŞLARIN TEPKİLERİ