Yeni Peugeot logosu birinci sefer kullanıldı!

bencede

New member
Fransız araba üreticisi Peugeot, 2021’in başlarında düzenlediği basın toplantısında yeni logosunu tanıttı. Marka, elektrikli araba üretiminde yeni bir periyodu işaretlemek ve bir daha markalaşmanın bir modülü olarak bu logoyu tercih etti. Marka, 1960’lardaki amblemini hatırlatan bir aslan başı logosunu artık, birinci defa kullandı.

Yeni logonun gerisinde radar teknolojisi yer alıyor

Kendini dünyanın ayakta kalan en eski otomotiv markası olan tanımlayan Peugeot, on yıl ortadan daha sonra birinci sefer logosunu güncelledi. Bu yeni logo ise birinci kere kendini Peugeot 308‘de gösterdi. Tanıtıldığı günden beri standartları bir daha belirleyen 308, markanın yeni logosunu birinci defa kullanımı bakımından değerli.

Yeni Peugeot 308’in ön ızgiçindeki logosu, sahip olduğu ileri teknolojilerle de dikkatleri çekiyor. Markanın logosu, en yeni Peugeot modelinin dizaynını öne çıkarmakla kalmıyor, radar teknolojisiyle sürüş takviye sistemlerine bilgi akışı sağlıyor.

Şirketin açıklamasına göre logo, ızgara tasarımı ve birfazlaca krom ögeleriyle desteklenmiş deseniyle 308’in dizaynına ahenk sağlıyor. Ayrıyeten aracın ızgara dizaynının tüm ihtişamını gösterebilmesi için plakalık, ön tamponun alt kısmında yer aldı. Sürüş takviye sistemi ise, ızgaranın estetik imgesini bozmaması için logonun gerisinde yer alıyor.

bununla birlikte logo, yeni Peugeot 308’de iki farklı versiyonda yer alıyor. Bunlardan biri Active versiyonu, oburu ise yenilikçi sürüş takviye radarıyla oluşan Allure ve GT versiyonları. Bu versiyonlar, imaj olarak birebir olsa da teknik açıdan farklılık gösteriyor.

Peugeot mühendisleri, sürüş takviye sisteminin kusursuz çalışması için radarın yaymış olduğu dalgaları bozmamaya dikkat etti. Bunun için de yeni logonun yüzey kalınlığının sabit bulunmasına ve logoyu meydana getiren bileşenlerin hiç bir biçimde metal parçacığı içermemesine ehemmiyet verdiler.

Yeni logonun üretim süreci, Peugeot için bir birinci oluyor

Peugeot’un yenilikçi logosu, çeşitli kademelerden oluşan üretim sürecine sahip. birinci vakit içinderda polikarbon enjeksiyon sabit kalınlıkta kusursuz bir ön panel ortaya çıktı. daha sonrasında ise indiyumdan oluşan bir art panel üretiliyor. Az bulunan indiyum, görsel ve teknik açıdan gereksinimi karşılayan tek element olduğu için özel olarak tercih ediliyor.

Üretimde kullanılan hassas üretim tekniği, radar dalgalarına engellemeyen ve doğal krom görünümü sağlamasına yardımcı olan özelliklere sahip. Lazer oyma süreciyle de yeni logonun yüzeyindeki aslan simgesi ortaya çıkıyor. Bu kademeli üretim süreci ise Peugeot için bir birinci olma özelliği taşıyor.

Pekala, siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Peugeot’un yeni logosunu beğendiniz mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.