Öldürüp kesimlere ayırdı… Yasak aşk cinayetinde karar

bencede

New member
Bakırköy 23’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Alparslan Aslan ve Nubar Aslan getirildi. Duruşmada savunma yapan Alparslan Aslan, olay niçiniyle üzgün olduğunu söylemiş oldu. Aslan, maktül Süleyman Akbaba’nın kendisini 1.5 yıl kandırdığını ileri sürerek, “Sizin burada gördüğünüz madalyonun görünen yüzü. Ben Süleyman Akbaba ile olay günündilk evvel Tekirdağ’a arsa bakmaya gitmiştim. İstesem orada öldürürdüm. niye gelip konutumun ortasında öldüreyim. Nasıl ki namussuzluğun, şerefsizliğin bir cezası yoksa, namuslu olmanın da cezasının olmaması lazım. Bu namuslu ile namussuzun savaşıdır. Ben yalnızca adalet istiyorum” dedi.

“BOĞAZIMA BIÇAK DAYADIĞI İÇİN KONUTA ÇAĞIRDIM”

Süleyman Akbaba ile yasak bağlantı yaşadığı tez edilen sanık Nubar Aslan ise, “Alparslan’ın tehdidi üzerine Süleyman’ı meskene çağırdım. Benim cinayetle hiç bir alakam yok. Alpaslan bıçağı boğazıma dayayıp, Süleyman’ı meskene çağırttırdı. Ben bunu yapacağını bilemezdim. İki yıldır ben de mağdurum. Çocuklarımı bana göstermiyorlar” dedi. Kimseyi kandırmadığını söyleyen Nubar Aslan, maktül Süleyman Akbaba ile eşi Alparslan’ın arkadaş olduğunu, bu niçinle öldürebileceğini düşünmediğini öne sürdü. Aslan “Beni alt komşuma gönderdi ve bu hareketi gerçekleştirdi. Sonraki gün beni vefatla tehdit etti. Bir insanı o hale getiren insan, beni de o hale getirebilirdi. Sizden yalnızca beraatımı talep ediyorum” dedi.

HAKSIZ TAHRİK İNDİRİMİ UYGULANDI

sonucunı açıklayan mahkeme heyeti, Alparslan Aslan için haksız tahrik indirimi uygulayarak, ‘Kasten öldürme’ cürmünden 18 yıl mahpus cezası verdi. Nubar Aslan ise ‘Kasten öldürmeye yardım’ cürmünden 15 yıl mahpus cezası ile cezalandırıldı.