‘Mustafa’yı sevdim ve benimsedim’

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Kanal D’nin ilgiyle izlenen dizisi ‘Üç Kız Kardeş’te Mustafa karakterini oynayan Eren Ören, Gardırop Man Dergisi’ne kapak oldu. 2020’de Bahçeşehir Üniversitesi Sanayi Mühendisliği’nden mezun olan oyuncu, hayalinin peşinden gittiğini söylemiş oldu. Ören rolünü, tarzını ve aşka bakış açısını anlattı.

*Mustafa’yla benzeri taraflarınız var mı?

Mustafa’yı fazlaca kısa vakitte sevdim ve benimsedim. Daima oynamak istediğim bir karakterde ve türdeydi. O yüzden oynarken de izlerken de keyif alıyorum. Onun kimi durumlara ve olaylara verdiği yansıların kendi ömrümde da olabildiğini fark ettim. Bu durum da karakteri daha epeyce sahiplenmemi sağladı.

*Mutlaka yer almak istediğiniz bir proje ya da rol var mı?

Her gün değişen ve gelişen hayallerim var. En üst noktası yok benim için… Rol aldığım her projede, canlandırdığım her karakterde kendimi keşfederek, geliştirerek daima daha iyiyi çıkarmaya çalışıyorum. Bilhassa ortasında yer almak istediğim bir şekil ya da rol yok.

*Hayata karşı duruşunuz nasıl?

Düzenli bir hayatım var. Belirsizlik pek benlik değil ve planlı yaşamaya alışığımdır. Akışta kalmayı ve durumlara göre planlı hareket etmeyi seven biriyim. Hayata bakış açımı kısaca; hayat fazlaca kısa ve bu kısıtlı vaktimizde tek yapmamız gereken şey güzel bir insan olmaya çalışmak bence.

*En epeyce nelerden ilham alırsınız?

Kendim, ailem ve dostlarım, benim ilham kaynaklarım. Kendime dürüst olmak bana fazlaca yardımcı oluyor. Ayrıyeten hayata karşı farkındalığımı olabildiğince yüksek tutmak beni çizgiye sokuyor.

*Stilinizi nasıl tanımlarsınız?

Rahatıma hayli düşkünümdür. Genelde rahat modüller giyerim. Beni sette yahut olağan ömrümde daima eşofmanla bakılırsabilirsiniz. Onun haricinde değerli günlerde ve davetlerde stilistimin benim için düşündüğü kesimleri taşımayı seviyorum.

‘Aşkı derin yaşıyorum’

Aşk için neler söylemek istersiniz?

Aşkın tarifi tarifsiz, birfazlaca hislerin toplamı bence… Heyecanı yüksek ve hisleri derin yaşayan bir imal var. ötürüsıyla aşk hayatımın biroldukça yerinde… Kendimi hissettiğim ve hissettirdiğim en âlâ, keyifli ve özel halime bürünüyorum aşıkken… Natürel bunun yanında aileme, dostlarıma, köpeğime ve işime duyduğum aşk biçimi de var kalbimde.