Kâbus rezidansında yeni ayrıntılar: İki mağdur daha var

bencede

New member
Sabah’ın haberine göre, Konya’daki rezidansta saatlerce azaba maruz kalan 21 yaşındaki Demet A., Cumhuriyet Savcısına ek tabir verdi. 2 saat süren tabirde başından geçenleri en ince detayına kadar anlatan Demet A., “Ben avukatlarım, ailem olmadan dışarıya adım bile atamıyorum. Ailem ve benim can güvenliğim yok. Bu anları yeniden yine yaşadığım için kendimi berbat hissediyorum. Şu an yalnızca adalete sığındım. Yaşadığım olayın dehşetiyle baş etmeye çalışıyorum” dedi.

“BİR DEĞİL İKİ MAĞDUR DAHA VAR”

Azaba uğrayan Demet A. şüphelilerin 2 mağdura daha tıpkı işkenceyi yaptıklarını argüman etti.

Eski işvereni Murat Demirci (41), nişanlısı Sara Demir (24) ve arkadaşları Tuğba Demirci’nin (22) azaplarına maruz kalan Demet A., Cumhuriyet Savcısına ek söz verdi. Demet A. 2 saat süren sözünde yaşadığı tüm olayları detaylarıyla anlattı.

Adliye çıkışı konuşan Demet A.’nın avukatı Muhammet Davet Türk, “Savcı tarafınca Demet’in ek sözü alındı. 2 saat süren bir tabir oldu. Demet başından geçen her şeyi detaylı bir biçimde anlattı. Demet’in can ve mal güvenliğinin olmadığını savcı beyefendiye ilettik. Bu husus hakkında da Demet için müdafaa önlem sonucu uygulanmasını talep ettik. Savcı beyefendide bu talebin değerlendireceğini ve soruşturma basamağının daha süratli ilerleyeceğini, mevzuyu titizlikle araştırdıklarını söylemiş oldu. Şu an da soruşturma sürüyor. Demet’in avukatları olarak süreci takip etmeyi sürdüreceğiz.Merve hanım ve Demet’in evrakı benzerlik gösteriyor lakin bizim müvekkilimiz daha epey olaya maruz kalmıştır. Müvekkilimizin saçı kesilmiş, bedeninde sigara söndürülmüş, cinsel istismara maruz kalmıştır. Bizim iddianamemizde daha fazla bir ceza olacaktır diye umut ediyoruz” diye konuştu.

RUHSAL DAYANAK ALMAYA BAŞLADIM

Günler daha sonra dışarı çıktığını söyleyen Demet A. şunları söylemiş oldu: “Sadece ben mağdur edildim. Karşı taraf işin ortasından çıkamayacağı bildiklerinden iftiraya yönelmiş. Ben avukatlarım, ailem olmadan dışarıya bile adım atamıyorum. Ailem ve benim can güvenliğim yok. Bu anları yine yeniden yaşadığım için kendimi berbat hissediyorum. Şu an yalnızca adalete sığındım. Yaşadığım olayın kaygısıyla baş etmeye çalıştı. Ruhsal takviye almaya da başladım” dedi.