İsmail Ege Şaşmaz: Barış’ın vefat ettiği yaştayım

Bilgin

Global Mod
Global Mod
29 Haziran 2007 tarihinde Bodrum’a beş km aradaki Torba Kavşağı’nda trafik kazası geçiren, kaldırıldığı hastanede beş gün ağır bakımda tedavi gördükten daha sonra 4 Temmuz 2007’de hayatını kaybeden müzikçi ve kelam muharriri Barış Akarsu’nun hayat kıssası sinema sinemasına aktarılıyor.

Aytaç Medya’nın imza atacağı üretimde, Akarsu’ya hayat verecek isim de netleşti. 28 yaşında toprağa verilen Akarsu’nun hayatını, genç jenerasyonun başarılı oyuncularından İsmail Ege Şaşmaz canlandıracak.

TOPLUMSAL MEDYADA DUYURDU

Genç yaşta vefatıyla sanat topluluğuna yasa boğan müzikçinin kardeşi Nesrin Akarsu, Instagram hesabından yaptığı paylaşım ile haberi doğruladı: Barış Akarsu sineması İsmail Ege Şaşmaz ile bizlerle olacak. Kuvvetli ve heyecanlı günler bizi bekliyor. Ünlü oyuncu da kelam konusu gönderiyi kendi hesabına taşıdı.

PROVALARA BAŞLADI

Müzikle de ilgilenen ve son olarak final yapan ‘Elkızı’ dizisinde rol alan İsmail Ege Şaşmaz, Barış Akarsu’nun imgesine bürünmek ve rolü hakkıyla canlandırabilmek için kampa girdi ve saç, makyaj ve müzik provalarına başladı.

“BARIŞ AKARSU’YA BENZİYORUM”

İsmail Ege Şaşmaz, eşi Hande Ünal’la Nişantaşı’nda bir dövmeciden çıkarken görüntülendi. 2007 yılında 28 yaşındayken bir kazada vefat eden Barış Akarsu’nun hayatının beyazperdeye aktarılacağı sinemada müzikçiyi canlandıracak olan oyuncu, “Barış Akarsu’ya benziyorum. Onun yapıtlarını seviyordum ve söylüyordum. Barış Akarsu olmak demek saçları uzatmak demek. Bir de tuhaf oldu; onun vefat ettiği yaştayım” dedi.?

KIR DÜĞÜNÜ YAPTILAR

27 yaşındaki Şaşmaz, geçtiğimiz aylarda memleketi Manisa’da Hande Ünal ile nikah masasına oturdu. Gece uzunluğu hiç oturmadan eğlenen çift, roman havasından harmandalına kadar biroldukca oyun oynadı.

Kır düğünü ile dünyaevine giren çiftten İsmail Ege Şaşmaz, eşine yaptığı romantik jestle isminden kelam ettirdi.

BEŞİNCİ GÜN KUTLAMASI

Ünlü oyuncu, evliliklerinin beşinci gününde birebir konutta yaşadığı eşine çiçek yolladı. Ünal da Şaşmaz’ın, “5’inci günümüz kutlu olsun canım karıcığım. Daima yanımda ol” notlu jestini Instagram’dan paylaştı.

“KOCA ÜZERE KOCA!”

Hande Ünal, akabinde eşinin fotoğrafını, “Aynı konutun ortasında karısına çiçek yollayan koca üzere koca…” halinde esprili bir not ile toplumsal medya hesabından yayınladı.