Devremülkte aşk oyunu

bencede

New member
Ankara Emniyet Mali Kabahatlerle Çaba takımları Ankara, İstanbul, Bursa, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Bolu’da devremülk sahiplerini dolandıran çeteyi takibe aldı. Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine nazaran yaklaşık 6 aylık teknik-fiziki takibin akabinde 17 vilayette eşzamanlı baskın yapıldı, 40 kişi gözaltına alındı.

‘YABANCILARA SATACAĞIZ’

Yapılan incelemede, devremülk sahiplerinin kimlik ve bağlantı ayrıntılarını çalan çete üyeleri, kurdukları davet merkezleri üzerinden bu şahıslara ulaştı. Çete ismine çalışan bayanlar, devremülk sahiplerini arayarak, “Devremülklerinizi yabancı yatırımcılara yüksek fiyattan satacağız” diyerek görüşmeye davet etti. Akabinde bu bireyleri kısa vadeli kiraladıkları lüks ofislerde ağırladılar. Devremülk satışının yapılabilmesi için reklam-ilan vereceklerini belirtip bu bireylerden 20 ila 50 bin lira içinde para aldılar. Aldıkları vekâletnamelerle devremülkleri satıp paralarını vermediler.

Mağdurları ağlarına düşürmek için bayanları kullanan çetenin genç, fiziği düzgün bayanlardan “Kedicikler” kümesini oluşturduğu öğrenildi. Ulaştıkları erkeklere yakınlık gösteren çete üyesi bayanlar, bu metotla epey sayıda kişinin çete tarafınca dolandırılmasını sağladı.

OYUNA BU TÜRLÜ GELDİLER

Kadınlar ofiste ağırladıkları Devremülk sahiplerine ilgi gösterip oyalarken, çetenin onlar ismine internet bankacılığı üzerinden krediler çektiği de belirlendi. Çetenin bayanları nasıl kullandığı elle yazdıkları notlara da yansıdı. Polis tarafınca ele geçirilen notlarda, “3 kere (parası) alındı, 4 mülkü var. 1 tane kaldı. Burcu’ya âşık, tekrar alınır” ve öteki bir kişi için ise “Bu kişi biraz saf, kızlar ilgi göstersin, tamamdır” dedikleri görüldü. Kedicik kümesindeki bayanlardan 7’si gözaltına alınırken, 13’ünün ise tabirlerine başvurulacağı öğrenildi.

Biroldukça paravan şirket kuran çetenin, Dolandırıcılık paralarını evvel bu şirketlerin hesabına aktardığı, kısa müddet içerisinde ise paraları 3’üncü bireylerin hesabına aktararak çektiği belirlendi. Şu ana kadar yapılan incelemelerde çetenin yaklaşık 50 milyon liralık vurgun yaptığı öğrenildi.

PARALARI PAVYONDA YEDİLER

Çetenin dolandırıcılıktan elde ettiği paralarla lüks bir hayat sürdükleri ortaya çıktı. Çete başkanlarının, pavyonlarda bayanlarla âlem yapıp eğlenmeleri de takibe takıldı. Şüphelilerin pavyonlarda eğlenmeleri ve lüks yaşantılarını gösteren fotoğraflar soruşturma evrakına girdi. Belgeye giren fotoğraflardan biri de çete başkanlarından Efekan G.’nin, tutuklu Adnan Oktar üzere masada oturup, “Kedicikler” dediği kızların etrafından toplanıp dans etmesi. Ele geçirilen bir görüntü da ise “Hocam maşallah, inşallah” diyerek kendisine selam veren kızlara, Efekan G.’nin “Kediciklerim” diye takılması dikkat çekiyor. Diğer bir fotoğrafta ise Efekan G. “revü” kızlarıyla dans ederken görülüyor.