‘Cin çıkaran’ psikolog davalık oldu

bencede

New member
Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, Maltepe Üniversitesi mezunu, psikolog Abdülkadir K. onlarca danışanıyla davalık oldu. Soruşturma belgelerine yansıyan sözlere bakılırsa; Abdülkadir K. Kendisinin 250 yaşında olduğunu ve Hz. Süleyman’ın soyundan geldiğini söyleyerek danışanlarını tesiri altına aldı. Kimi danışanlarına din üzerinden ruhsal baskı kurdu. Süreç ilerleyince ise çalışanlar durumu yargıya taşıdı.

‘SENDE BERBAT GÜÇ, CİN VAR’

Mağdurlardan E.C.S.’nin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği şikâyet dilekçesinde 2021 yılı Nisan ayı sonundan itibaren Abdülkadir K.’den 6 seans hizmet aldığını belirterek, “Şahıs inançlı-inançsız danışanlarına din ve spiritüel olgular üzerinden ruhsal baskı kuruyor, ‘Sende berbat güç cin var’ üzere telaffuzlarla danışanlarına tılsım, büyü, iksir ve muska üzere şeyleri fiyatı mukabilinde yapıp satıyor. ‘Işık varlık’ olduğunu argüman ederek, ‘10 kişi seçmek için bakılırsavlendirildim. Sende bize katıl. Seni de istiyorlar’ üzere telaffuzlarda bulunup insanların aklıyla oynuyor. Şahsıma da tıpkı teklifte bulunmuştur. Bunun karşılığında, ‘İlahi olan tarafınca korunacaksın’ üzere telaffuzlarda bulunuyor” dedi.

‘SANA YAŞLI BİRİNİ AYARLAYAYIM’

“Sürekli danışanlarını birilerine peşkeş çekiyor” diyen mağdur E.C.S. tabirinin devamında, “Abdülkadir K. ‘genç ve güzelsin. Sana varlıklı yaşlı birini ayarlayayım’ üzere şahsıma karşı telaffuzları olmuştur. Ayrıyeten ben 26 yaşındayım. Kendisine anlattım şeyler anneme anlatmıştır” tabirleri kullandı. E.C.S.’nin şikayeti niçiniyle Abdülkadir K. Hakkında yalnızca ‘özel ömrün saklılığı ihlal’ hatasından dava açıldı.

‘BENDEN PARA KOPARMAK İSTİYORLAR’

Abdülkadir K. Hakkında yapılan öteki şikayetlerde de benzeri tabirler yer alırken telefonla ulaştığımız Abdülkadir K. argümanları reddetti. Kelam konusu şikayetlerin bir karalama kampanyası olduğunu, 550 TL seans fiyatı aldığını öne süren Abdülkadir K., “Şikayetçiler birbirinin yandaşı. Bana iftira atıyorlar. Somut kanıt yok. Bana borçları vardı. Benden para koparmak istiyorlar. Benim ailemin durumu yeterli diye. bu biçimde bir teşebbüste bulundular. Hepsi benim eski danışanım. Birbirlerini yönlendirdiler” dedi.