Betül Demir: Merve Boluğur’un ‘Antidepresan’ yorumunu duyar duymaz kulaklarımı kapattım!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
DJ Mert Aydın’la evliliği yalnızca 53 gün süren Merve Boluğur, geçtiğimiz günlerde Mabel Matiz ve Mert Demir’in tanınan kesimi ‘Antidepresan’ı seslendirmiş, dört milyon takipçsinin bulunduğu Instagram hesabından yayınladığı müzik performansı hayli konuşulmuştu.

13 Aralık’ta ‘Söylemezsem Olmaz’ programına konuk olan Hamdi Alkan’ın eski eşi Selen Görgüzel, Merve Boluğur’un Antidepresan yorumu hakkında şu tabirleri kullanmıştı:

Merve yeterli bir oyuncu. Bu kızcağız daima toplumsal medyadan okuyamadığı biçimde müzik paylaşıyor. Artık eskisi kadar kesimde istek görmüyor, proje teklifi almıyor. Bu yüzden müzik dalında var olmaya çalışıyor. Yaptığı evlilik de müzik bölümünden biriyleydi. Müzikten yürümek istedi, aşikâr ki oyunculuktan bir şey gelmeyecek. Merve’yi tanımadığım için ne seviyorum, ne de sevmiyorum. Hoş ve yetenekli bir bayan. Annesi ya da ablası olsam pataklayacağım. Bu kadar değerli projelerde yer aldıktan daha sonra kendine niye bunu yapıyorsun ki? Psikolojin bozuksa git tedavi ol. Şayet annesi evliliğine fazlaca müdahil olduysa şu anki psikolojisinin niçini anlaşılıyor. Kimi şeyleri aile tetikler. Bir insan ailesi tarafınca tam manasıyla sevgi, ilgi, şefkat ve korunma hissederse kendini bu hale sokmaz.

“BENİM ADIMI AĞZINA ALMA”

Görgüzel’in bu kelamlarına hayli sonlanan Merve Boluğur ise Instagram hesabından yaptığı paylaşımla ünlü ismi maksat alırken, müzikçinin Mart 2022’de direktör Hamdi Altan ile biten evliliğine de göndermede bulunmuştu:

Ablacığım benim üzere hoş değilsin, sesin asıl senin yok. Onun bunun karısı olarak gündemdesin. Ben tırnaklarımla meslek yaptım. Dedikodu yaparak ve beni kıskanarak daha da bozuk psikolojini sergiliyorsun. Ne olur benimle ilgili konuşmayın, susun! Ben bu daldan daha kimseye laf atmadım. Benim adımı ağzına alma! Çok sıkıldım sizin üzere varlıklardan! Magazin programlarından rica ediyorum hiç konuşulmak istemiyorum. Ben kendi halimde takılan bir beşerim.

“SÖYLEYENE BAKARIM, ADAM MI DİYE?”

Selen Görgüzel, sert paylaşım daha sonrası isim vermeden Merve Boluğur’a karşılık vermişti. Müzikçinin “Her lafa verilecek bir yanıtım var. Lakin bir lafa bakarım, laf mı diye. Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?” iletisi dikkat çekmişti.

“BENİ ANLATAN BİR ŞARKIYI FARKINDA OLMADAN YAPTI”

Tüm bunların akabinde, ünlü bir isim daha Boluğur’u gaye aldı. Ünlü iş insanı Sarah Haderi’nin Bebek’te sahibi olduğu restoranda düzenlediği doğum günü partisine katılan müzikçi Betül Demir, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Basın mensuplarıyla bir ortaya gele Betül Demir, “Mabel’in (Matiz) müziğini fazlaca sevdim. Kendi sahnelerimde de vazgeçilmezlerim içinde diyebilirim. Ben de müzikten daha sonra onun yanına giderek bana da bir müzik yapmasını istedim. O da bana beni anlatan bir şarkıyı farkında olmadan yaptı. Şubat ayında da yayınlanır diye umuyorum” diyerek güldü.

“BİZ YILLARIMIZI VERİYORUZ”

Demir, müzikçinin ‘Antidepresan’ müziğini Merve Boluğur’un seslendirmesini ise şöyleki kıymetlendirdi:

Duydum ben de bir yerde. Kulaklarımı çabucak kapattım. Müzik söylemek her insanın monopolünde değil. Sahne aldığını da bilmiyordum, artık öğrendim. İsterse şan hocamın numarasını verebilirim. Bir müzisyen olarak fazlaca fazla kâle almıyorum. Sahiden müzik söylemek istiyorsa da biraz hürmet, biz yıllarımızı veriyoruz. Sahnede bir sefer detone olsam üç gün uyuyamam. Anlamıyorum.