Berker İnanç: Bu gece Nihal’in gecesi, yalnızca onu konuşalım

Bilgin

Global Mod
Global Mod
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafınca düzenlenen 41. İstanbul Sinema Festivali’nin mükafatları, 19 Nisan Salı akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilen merasimle sahiplerini buldu. Şenlikte ulusal ve memleketler arası müsabakalarda toplam 56 sinema yarıştı.

Cem Davran’ın sunuculuğu üstlendiği gecede Milletlerarası ve Ulusal Altın Lale ödüllerinin yanı sıra, Ulusal Yarış kısmında En Düzgün Direktör, Heyet Özel Mükafatı, En Yeterli Bayan Oyuncu, En Düzgün Erkek Oyuncu, En Düzgün Senaryo, En Düzgün Manzara Direktörü, En Düzgün Kurgu, En Âlâ Sanat Direktörü ve En Uygun Özgün Müzik mükafatları takdim edildi.

Ödül merasiminde ayrıyeten Ulusal Belgesel Müsabakası, Ulusal Kısa Sinema Yarışı mükafatları, Genç Usta Mükafatı, Seyfi Teoman En Güzel Birinci Sinema Mükafatı ve Milletlerarası Sinema Eleştirmenleri Federasyonu (FIPRESCI) Ödülleri’nin kazananları da belirtildi.

“ÇOK HOŞ BİR ŞENLİK OLDU”

Geceye katılanlar içinde son olarak Kanal D’nin sevilen dizi ‘Üç Kız Kardeş’te rol alan Berker İnanç ve sevgilisi Nihal Yalçın da vardı.

Kameralara poz veren çiftten şenlikte sineması yayınlanan Nihal Yalçın, “Sabah bizim de gösterimimiz vardı, erken bulunmasına karşın epey önemli bir iştirakçi vardı. Sahiden çok hoş bir şenlik oldu. Ben yoğunluktan dolayı izleyemedim maalesef başka filmleri” diye konuştu.

“HARİKA GİDİYOR”

27 yaşındaki İtimat ise yeni dizisiyle ilgili sorulan soruları, “Dizi şahane gidiyor, fazlaca hoş bir proje bizim için. Bu gece Nihal’in gecesi, bu yüzden yalnızca onu konuşalım” kelamlarıyla cevapladı.

BODRUM’DA DUDAK DUDAĞA

Birinci sefer evvelki Temmuz ayında Bodrum tatili sırasında objektiflere takılan Berker İnanç ve Nihal Yalçın, denizin ve güneşin tadını çıkarıp, aşka gelmişti. Gümüşlük’te baş başa denizin ortasında sohbet edip birbirlerine sarılan çiçeği burnunda aşıklar, kendilerini tanıyan hayranlarıyla da sohbet etmişti.

Nihal Yalçın, yalnız başına sudan çıkmıştı. Sevgilisinin akabinde denizden çıkan Berker İtimat, şezlonga uzanmadan evvel meraklı bakışlara aldırış etmeden Yalçın’ı öpücüklere boğmuştu.

KEYİFLİ ANLARI KAMERALARA YANSIDI

Oyuncu çift, tüm günü şezlong üzerinde sohbet ederek geçirmişti. Gümüşlük’te görüntülenen aşıkların keyifli halleri kameralara bu biçimde yansımıştı.