Asker cümbüşü trajediye dönüştü

bencede

New member
İstanbul Çekmeköy’de park halindeyken bizatihi hareket eden minibüsün sokakta asker cümbüşü yapan kümeye çarpması kararı 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.

Kaza, saat 19.30 sıralarında Sultançiftliği Mahallesi, Gazel Sokak’ta meydana geldi. Teze nazaran, park halindeyken freni boşalan minibüs bir anda yokuştan aşağı harekete geçti. Minibüs, müsaadeden gelen asker için davul zurna ile halay çeken ortasına girdi. 4 kişiyi altına alan minibüs park halindeki araçlara vurarak durabildi. Haber verilmesi üzerine olay yerine itfaiye, sıhhat ve polis takımları sevk edildi. İtfaiye grupları, minibüsün altında kalan 4 kişiyi kurtararak sıhhat gruplarına teslim etti. Sıhhat grupları, yaralıları olay yerindeki birinci müdahalenin akabinde etraftaki hastanelere kaldırdı. Yaralılardan Sezai Yıldız hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

KAZADAN daha sonra YAŞANANLAR CEP TELEFONU KAMERASINA YANSIDI

Kazadan daha sonra yaşananlar vatandaşlar tarafınca cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. İmgelerde kazadan daha sonra yaşanan arbede ve yerde yatan yaralılar görünüyor.

Olayı bakılırsanlerden Musa Yıldırım, “Yukardan aşağı otomobil bir anda freni boşalmış, yokuş aşağı inerken burada halay çeken milletin içine daldı. Aşağıda 3 otomobile vurdu durdu. 1 kişi öldü, 3 de yaralımız var. Müsaadeli asker cümbüşü vardı. Şahıs cümbüşe geliyor, üste aracını park ediyor. Otomobil bir andan nasıl oluyorsa harekete geçiyor burada milleti eziyor” halinde anlattı.